حوزه ریاست - اداره گزینش

معرفی        

دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) به عنوان یک دانشگاه اسلامی غیر دولتی، در مجموعه آموزش عالی کشور برای آموزش و توسعه دانش بشری مبتنی بر غایت گرائی آفرینش، آموزه های وحیانی و معارف اسلامی پایه گذاری شده و بر این باور است که در تعالیم اسلام و مکتب امام صادق (علیه‌السلام) ظرفیت و جامعیتی نهفته است که با کشف، تبیین و کاربردی کردن آن، می توان در علوم و فنون بشری به ویژه علوم انسانی، تحولی عظیم پدید آورد و در پرتو آن، عالمان شایسته و فرهیخته تربیت کرد.

دانشگاه بر مبنای اصول و ارزشهای اسلامی، علم را نوری خدایی، سرمایه ای والا و مایه کمال تعالی انسانهای مستعد و مهذب می داند و معتقد است که تعلیم و تعلم همراه با تهذیب نفس، در راستای حرکت انبیای الهی علیهم السلام و مهمترین رسالت انسان است و تنها با الهی شدن انگیزه ها و هدفها و توأم شدن علم و عمل، نقش حقیقی علم در جامعه بشری ایفا خواهد شد. لذا دانشگاه نیز از آن جهت که مجموعه ای هدفمند است و برای رسالت و غایتی خالص تأسیس شده، باید گزینش و انتخاب اصلح را برای وصول به اهداف دنبال کند. به واقع اهداف دانشگاه میسر نخواهد شد جز با انتخاب همراهانی که با ما هم هدف باشند و در طی مسیر، خستگی به خود راه ندهند و مطمئن باشند که هر تلاشی را ثمره ای است بویژه که این تلاش برای کسب علم و ایمان باشد. با این توضیح دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) ناگزیر است به منظور انتخاب چنین یارانی دقت و تأنی بیشتری در مشتاقان ورود به این دانشگاه بنماید.

پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) نیز برای انتخاب دانشجویان خود، فرآیندی را که طی تجربه چند ساله فعالیت خود و با به کارگیری از متدهای جدید و دقیق در این امر بدست آورده، در گزینش سپری می‌کند تا بتواند فضای علمی و معنوی خود را برای همیشه حفظ کند.

اداره گزینش یکی از دوایری است که از سال 1369 و هم زمان با تأسیس پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) کار خود را آغاز کرد و به منظور تحقق اهداف اصلی دانشگاه و تربیت نیروهای کار آمد و متخصص برای جامعه اسلامی، از میان صدها متقاضی پذیرفته شده در آزمون سراسری به گزینش دانشجو می‌پردازد.

 

13 شهريور 1395
لينک هاي مرتبط با اين بخش
 پذیرش استاد
 پذیرش دانشجو
 روند پذیرش دانشجو
 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو
 کلاسهای آمادگی ارشد و دکتری